Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje se sídlem v Ostravě


_
_
_
_
_
_
_
_


Územní pracoviště
Pracovíště Bruntál Pracovíště Opava Pracovíště Karviná Pracovíště Ostrava Pracovíště Frýdek-Místek Pracovíště Nový jičín
Klikem na mapě vyberete požadované pracoviště

Období vánočních a novoročních svátků výrazně ovlivnilo v závěru roku počet hlášených onemocnění ARI a došlo k jeho obvyklému každoročnímu snížení, což se projevilo na nízké týdenní incidenci, která představovala pouze 706 nemocných na 100 tis. obyvatel.

V 1. kalendářním týdnu se sice nemocnost zvýšila na 1 088 případů na 100 tis. obyvatel, avšak dosud nedosáhla hodnot předvánočního období. Oproti týdenní nemocnosti v první polovině prosince, kdy tato překračovala 2000 nemocných na 100 tis. obyvatel kraje, je zatím nižší. Přesnější údaje očekáváme v příštím týdnu.

Denně sledovaný počet osob ošetřených v kraji na LSPP a z nich podíl ošetřených pro ARI se pohyboval v poměrně širokém rozpětí a to od 16 do 39%. Nic nesvědčilo o zhoršení epidemiologické situace, spíše se podíl ošetřených pro ARI snížil.

Dosud byla v kraji laboratorně potvrzena chřipka Pandemic A(H1N1) 2009 u 288 osob (Bruntál - 5, Frýdek - Místek - 23, Karviná - 70, Nový Jičín - 22, Opava -39, Ostrava – 129). V tomto týdnu bylo hlášeno 1 úmrtí 54 letého muže, u něhož byla prokázána nákaza virem pandemické chřipky. Jednalo se o muže se závažným postižením srdce a plic, astmatem, žilní nedostatečností a obezitou.Dosud v kraji zemřelo 10 dospělých osob.

Zveřejněno