KHSMSK

Nahrávám...

KHSMSK

KHSMSK

Aktuální informace o vývoji bacilární úplavice - stav k 2.11.2012

Úvod / Občanům / Aktuální informace o vývoji bacilární úplavice - stav k 2.11.2012

K 2.11.2012 v Moravskoslezském kraji evidujeme od poloviny srpna celkem 92 případů akutního průjmového onemocnění bacilární úplavicí. V lokalitách Ostravy je to 80 případů a v okrese Karviná 12 případů. V tomto týdnu bylo hlášeno 9 nových případů onemocnění, tj. 8 Ostravska a 1 z Karvinska. Nemocní jsou izolováni na Klinice infekčního lékařství Fakultní nemocnice v Ostravě.

Onemocnění se vyskytlo postupně v 24 rodinách a onemocnělo 65 dětí a 27 dospělých. Jedná se o sociálně slabší rodiny s nižším hygienickým standardem. Celkem bylo vydáno 233 rozhodnutí osobám, které přišly do kontaktu s nemocným.

Onemocnění se šíří fekálně orální cestou zavlečením do dalších rodin. Epidemiologickým šetřením byl prokázán kontakt v postižených rodinách.

Krajská hygienická stanice pokračuje v preventivních kontrolách ubytovacích zařízení se zaměřením na šíření bacilární úplavice.

Opakovaně upozorňujeme, že pro zabránění dalšího šíření je důležité dodržovat zásady osobní hygieny, především mytí rukou a desinfikovat sociální zařízení bytu.

Zveřejněno: 2.11.2012