KHSMSK

Nahrávám...

KHSMSK

KHSMSK

Moravskoslezský kraj stále bez pozitivního záchytu

Úvod / Občanům / Moravskoslezský kraj stále bez pozitivního záchytu

Počet pacientů s koronavirem vzrostl o 25 nových případů, celkem je nakažených 63 osob

Během dnešního dne (10.3.2020) bylo laboratorně potvrzeno dalších 25 nových případů nákazy koronavirem v ČR. Jedná se o 3 první případy z Olomouckého kraje, 1 první případ z Vysočiny a 1 první případ z Pardubického kraje. Dalších 6 případů je ze Středočeského kraje, 11 případů z hlavního města Prahy, další 2 případy z Královehradeckého kraje a 1 případ z Ústeckého kraje.

V Olomouckém kraji se jedná o japonského občana, který přicestoval do ČR z Bavorska, jde o muže ročník 1965. Další dva případy jsou muž a žena, oba Češi a oba ročník 1959, kteří se vrátili z Itálie. Tyto případy byly zjištěny díky trasování hygieniků, jelikož byla potvrzena jejich vazba na 12. případ v ČR, muže, který byl rovněž v Itálii v oblasti Val Gardena. Všechny tři případy jsou prvními případy v tomto kraji. První případ nákazy byl potvrzen i na Vysočině. Jde o muže české národnosti, ročník 1964, který se vrátil z dovolené v Lombardii. V Pardubickém kraji byl dnes také potvrzen vůbec první případ, a sice muže české národnosti, ročník 1950, který se vrátil z rakouského Bad Gasteinu.

Ústecký kraj zaznamenal další případ nákazy koronavirem v kraji. Jde o ženu české národnosti, která se vrátila do ČR z oblasti italského Trentino-Alto Adige.

Ve Středočeském kraji bylo od včerejšího dne do dnešního večera zaznamenáno 6 nových případů nákazy koronavirem. Pět občanů z kraje tvořilo skupinu, která byla na dovolené v italské oblasti Trentino. Laboratorní testy na koronavirus si skupina hradila ze svého a potvrdilo se, že byli všichni nakaženi od 10. potvrzeného případu v ČR, muže české národnosti, který se také vracel z Trentina. Dalším případem ze Středočeského kraje je žena, ročník 1959, která byla v kontaktu s 6. nakaženým v ČR z Ústeckého kraje, který se vrátil z italského Veneta. Jedná se o další případ bez cestovatelské anamnézy.

V Praze bylo do dnešního večera potvrzeno 11 případů nákazy koronavirem. Celkem 8 případů bylo bez cestovatelské anamnézy a 3 s cestovatelskou anamnézou. Mezi ty, kteří nemají cestovatelskou anamnézu, patří dva občané americké národnosti, ročník 1986 a 1985, kteří se nakazili v hlavním městě, neboť byli dle šetření hygieniků v kontaktu se 7. nakaženým v ČR z Ústeckého kraje, což byla žena, která se vrátila z Itálie. S touto ženou byli v kontaktu také další tři dnešní potvrzení z Prahy. Jedná se o muže a ženu české národnosti, oba ročník 1992, a muže české národnosti roč. 1991, také z Prahy. Bez cestovatelské anamnézy je také žena, roč. 1959, která se nakazila v Praze, stejně tak i další dvě ženy z Prahy. Cestovatelskou anamnézu má muž české národnosti ročník 1960, který byl rovněž v Itálii. Dále muž narozen 2008, který se vrátil z Lombardie, a žena roč. 1958, která se vrátila z italského Trentina. Další 2 potvrzené případy se objevily v Královehradeckém kraji. Jde o dvě ženy, které se vrátily z italské Val Gardeny, a zároveň jde o poslední dva případy dnes potvrzené. Nejvíce nakažených má v současné chvíli Praha s počtem 34 případů, dále Ústecký kraj s počtem 12 případů a Středočeský kraj s 8 nakaženými.

Česká republika má k úternímu večeru 10. března celkem 63 pacientů s koronavirem. Celkový počet laboratorních vyšetření na koronavirus za dnešní den najdete zítra ráno na webu Ministerstva zdravotnictví.

Zveřejněno: 11.3.2020