KHSMSK

Nahrávám...

KHSMSK

KHSMSK

Mimořádné očkování proti virové hepatitidě A

Úvod / Občanům / Mimořádné očkování proti virové hepatitidě A

V souvislosti se záplavami, které v minulém období postihly některé lokality v krajích Jihočeském, Zlínském, Olomouckém a Moravskoslezském, rozhodlo MZ ČR o mimořádném očkování proti virové hepatitidě A dětí v postižených oblastech, které v roce 2009 dovršily nebo dovrší věk 3, 4 nebo 5 let.

V Moravskoslezském kraji se jedná na Novojičínsku o obce Žilina, Životice, Bludovice, Hodslavice, Šenov u Nového Jičína, Kunín, Jeseník n.Odrou a Bernartice. V současné době je očkovací látka distribuována konsorciem Phoenix Lékárenský velkoobchod, a.s. a Avenier, a.s. příslušným praktickým lékařům pro děti a dorost, kteří naočkují pozvané děti. Očkování bude zahájeno ve čtvrtek 16.7.2009.

Mimo toto mimořádné očkování rozhodla Rada Krajského úřadu MS kraje o zakoupení očkovací látky proti virové hepatitidě A ze svých prostředků pro děti, které dovršily či dovrší v roce 2009 věk 6 až 15 let. Tato vakcína bude dodána v nejbližších dnech a je reálný předpoklad, že jejich očkování bude zahájeno praktickými lékaři pro děti a dorost v průběhu příštího týdne. Rodiče těchto dětí by měli tuto možnost využít, protože očkování zanechává dlouhodobou imunitu proti této nákaze.

Zveřejněno: 15.7.2009