KHSMSK

Nahrávám...

KHSMSK

KHSMSK

Doporučení – omezení návštěv

Úvod / Občanům / Doporučení – omezení návštěv

Ve 4. kalendářním týdnu roku 2011 došlo na území Moravskoslezského kraje k vzestupu hlášených akutních respiračních infekcí (ARI) o 11,7%, přičemž celková nemocnost dosáhla k 28.1.2011 hodnoty 2 171/100 000 obyvatel. Zaznamenali vzestup jsme ve výskytu chřipkových onemocnění (ILI), který ve 4. kalendářním týdnu vzrostl o 61,7% oproti předchozímu týdnu.

Proto Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje doporučuje všem ředitelům lůžkových zdravotnických zařízení, domovů pro seniory, domovů pro osoby se zdravotním postižením a domovů se zvláštním režimem na území Moravskoslezského kraje omezení či regulaci návštěv (např. určitá riziková oddělení, omezení věkem – děti do 15 let, status očkování proti chřipce apod.) v jimi spravovaném zařízení.

Vyhlášení omezení (regulace) či zákazu návštěv a jeho následné odvolání je plně v kompetenci ředitelů jednotlivých zařízení (po zvážení místní situace, proočkovanosti obyvatel, pacientů, návštěv a personálu atd.).

Přivítáme jakékoli Vaše informace o nezvyklém výskytu akutních respiračních onemocnění ve Vašem zařízení kdykoli v průběhu celého roku.

Zveřejněno: 3.2.2011