KHSMSK

Nahrávám...

KHSMSK

KHSMSK

Evropský imunizační týden

Úvod / Občanům / Evropský imunizační týden

Ve dnech 23. – 30.4.2011 se uskuteční 6. ročník Evropského imunizačního týdne (EIW), organizovaný evropským regionálním úřadem Světové zdravotnické organizace (WHO), ke které se připojilo i Evropské centrum pro kontrolu a prevenci infekčních nemocí (ECDC). Tématem letošního ročníku je „Společné řešení společných hrozeb“. Toto téma bylo zvoleno s ohledem na současně probíhající epidemický výskyt spalniček v řadě evropských států a zavlečení dětské obrny do Euroregionu Světové zdravotnické organizace (WHO). Tyto příklady výskytu nákaz, kterým lze předcházet očkováním, jasně ilustrují existenci určitých vakcinačních mezer v evropské populaci. K letošnímu Evropskému imunizačnímu týdnu se připojuje i Česká republika.

Klíčová fakta EIW 2011

  • V případě, že se šíří nákazy preventabilní očkováním, které překračují hranice, dochází ke společným hrozbám, a proto je nezbytná vzájemná spolupráce mezi státy v podobě sdílení informací, vědomostí a zkušeností s těmito onemocněními.
  • Je nevyhnutelné, aby ohniska onemocnění, kterým lze předcházet očkováním, byla v evropském regionu sledována a pod kontrolou.

Případné dotazy ohledně očkování je možno zasílat na e-mailovou adresu KHS MSK: epidat@khsova.cz

Zveřejněno: 22.4.2011