KHSMSK

Nahrávám...

KHSMSK

KHSMSK

Informace o výskytu akutních průjmových onemocněních v letních dětských táborech v Moravskoslezském kraji

Úvod / Občanům / Informace o výskytu akutních průjmových onemocněních v letních dětských táborech v Moravskoslezském kraji

V souvislosti s informacemi, které proběhly v mediích ohledně výskytu bacilární úplavice v letním dětském táboře v Klokočůvku zasílám informace o této události, kterou jsme zaznamenali téměř před měsícem.

V červenci na území Moravskoslezského kraje byl zaznamenán výskyt akutních průjmových onemocnění ve dvou letních dětských táborech (dále jen LT) na novojičínsku.

První výskyt byl zaznamenán v LT v Klokočůvku – Spálovský mlýn v období od 4.-14.7., kde onemocnělo 25 dětí. Klinický obraz nasvědčoval pro souběh dvou onemocnění-virového původu a bacilární úplavice. Z celkového počtu 100 děti, zažívací potíže se vyskytly u 25 z nich a bacilární úplavice byla prokázána v 5 případech. .

K 2. výskytu zažívacích potíží s převahou zvracení došlo v LT ve Vlkovicích, kde z 24 účastníků onemocnělo 20 osob, z toho 13 dětí, 6 pedagogů a 1 zdravotník.Průběh onemocnění svědčil pro enterotoxikózu, protože u většiny nemocných došlo ke zlepšení zdravotního stavu již následující den.

V obou letních táborech byl neprodleně proveden pracovníky Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje , územní pracoviště Nový Jičín státní zdravotní dozor, byla nařízena příslušná protiepidemická opatření. Závažné nedostatky v dodržování hygienických zásad nebyl zjištěny.

V letním období pracovníci oddělení hygieny dětí a dorostu Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje provádějí pravidelný státní dozor nad zotavovacími akcemi konanými na území kraje. Hrubé nedostatky v provozní hygieně nebyly t.č. zaznamenány.

Zveřejněno: 9.8.2005