KHSMSK

Nahrávám...

KHSMSK

KHSMSK

Aktuality - archív

Úvod / Aktuality - archív


Změna sídla KHS MSH územního pracoviště v Novém Jičíně

27. 9. 2004


Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje se sídlem v Ostravě oznamuje změnu umístění jejího územního pracoviště v Novém Jičíně...



Používání očkovací látky Hexavac

26. 8. 2004


Vážené kolegyně, váženi kolegové, vzhledem k opakovaným dotazům z terénu ohledně schématu očkování vakcinou Hexavac sděluji…



Virový zánět mozku přenášený klíšťaty

24. 8. 2004


Klíšťová encefalitida je onemocnění, které souvisí s cyklem aktivity klíšťat, tj. od dubna do poloviny října s maximální četností klíšťat počátkem června, jejich postupným úbytkem v červenci a srpnu a s druhým zvýšením četnosti v září. Výskyt klíšťové encefalitidy v jednotlivých letech je závislý na množství klíšťat a na počasí, které mimo jiné ovlivňuje také intenzitu kontaktu s přírodním ohniskem nákazy (rekreační aktivity)…



Výsledky kontroly zmrzlin v zařízeních společného stravování

12. 8. 2004


Pracovníci odboru hygieny výživy a PBU Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje provedli v měsících červen až červenec 2004 v zařízeních společného stravování cílenou kontrolní akci zaměřenou na dodržování technologie při přípravě a podávání zmrzlin, zároveň bylo provedeno mikrobiologické vyšetření těchto cukrářských specialit…



Sinice a koupání v přírodě

29. 7. 2004


Co je dobré vědět? V rybníku nebo přehradě žije přirozeně kromě ryb ještě celá řada drobných organismů. Některé jsou vidět pouhým okem, jiné pouze pod mikroskopem. Drobným, volně ve vodě se vznášejícím organismům se říká plankton. Ten lze rozdělit na fytoplankton (plní ve vodě stejnou úlohu jako na souši rostliny) a zooplankton (mimo jiných známé perloočky - dafnie), který se fytoplanktonem živí...



Doplnění informací

19. 7. 2004


Doplnění informací ke grantu č. 7089 - „Projekt prevence nádorových onemocnění v okrese Bruntál“ a k projektu č. 8140 - „Ženy v domácnosti nesmí zůstat bez informací o své šanci zůstat zdravé“



Pohled hygieny na výskyt holubů ve městech

15. 7. 2004


Přítomnost holubů ve městech na jedné straně zdánlivě přispívá k oživení prostředí města, na druhé straně však představuje škody na objektech a přináší sebou i mnohá zdravotní rizika. Nutno podotknout, že za rizikové považujeme zdivočelé holuby, kteří hnízdí na střechách, římsách, ale i půdách a zdrojem jejich potravy bývají i skládky, zbytky lidské potravy, mořené obilí a různé odpadky…



Proč se zabýváme plísněmi v bytech

15. 7. 2004


Hygienická služba se zabývala bytovou problematikou již od počátku své existence. V mnoha případech postupovala podle zákona, kterým byl zák.č.41/1964 Sb., o hospodaření s byty platný do roku 1992, určité možnosti poskytoval do roku 2000 zák.č.20/1966 Sb…



Výsledky kontroly studených pokrmů z těstovin či rýže podávaných v zařízeních společného stravování

14. 6. 2004


Pracovníci odboru hygieny výživy Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje provedli v měsících duben 2004 v zařízeních společného stravování cílenou kontrolní akci zaměřenou na dodržování technologie při přípravě studených pokrmů z těstovin či rýže – těstovinové saláty či rýžové saláty...



Z kontrolní činnosti oddělení hygieny práce v hutnictví

2. 6. 2004


V souvislosti s účinností zákona č. 258/2000 Sb. o ochraně veřejného zdraví, v platném znění, byla v posledním období těžištěm práce oddělení hygieny práce v hutnictví především kategorizace prací ve společnostech hutního průmyslu, kovoprůmyslu a těžkého strojírenství…



Strana 318 z 321