KHSMSK

Nahrávám...

KHSMSK

KHSMSK

Úvod / Média / Detail

Tisková zpráva k situaci na dole Darkov a v Moravskoslezském kraji k 1. 6. 2020 15:30


Zveřejněno: 1. 6. 2020

K 1. 6. 2020 evidujeme v clusteru na dole Darkov celkem 356 osob, od včerejška došlo k navýšení o 9 osob, počet pozitivních zaměstnanců narostl o 7 nových na 236 (z toho 12 pendlerů z Polska), počet pozitivních rodinných příslušníků stoupl o 2 nové na 114, ostatních pozitivních zaměstnanců zůstává 6.

Dnes byla zahájena kontrola na pracovištích OKD a.s. ČSM jih a ČSM sever, kontrola byla zaměřena na dodržování protiepidemických opatření, nařízených rozhodnutím KHS MSK ze dne 15. 5. Kontrola byla zaměřena na dodržování podmínek vstupního filtru, nošení ochranných pomůcek a zajištění prostorové desinfekce ploch a povrchů. Nařízená opatření jsou dodržována.

Zítra proběhne první část druhé etapy plošného testování zaměstnanců dolu Darkov. Odběry budou provádět odběrové týmy zdravotnické záchranné služby ve spolupráci se speciálními odběrovými týmy armády ČR. Zítřejší testování proběhne u asi 250 zaměstnanců.

K celkové situaci na území kraje lze konstatovat, že je dnes hlášen pouze 1 nový pozitivní pacient mimo ohnisko v Darkově a situace zůstává stabilní.Zpět