Nahrávám...

Tisková zpráva k situaci na dole Darkov v okrese Karviná a na území Moravskoslezského kraje ke dni 3. 6. 2020 15:30

Úvod / Koronavirus

K 3. 6. 2020 evidujeme v souvislosti s dolem Darkov celkem 385 pozitivních osob, od včerejška došlo k navýšení o dalších 16 případů, počet pozitivně testovaných zaměstnanců se zvýšil o 11 na 253 (z toho 19 pendlerů z Polska), počet pozitivních rodinných příslušníků stoupl o 5 na 125, ostatních pozitivních zaměstnanců zůstává 7.

Dnešní nárůst pozitivních byl ovlivněn včera zahájenou druhou etapou plošného testování pracovníků na dole Darkov. Odběrovými týmy zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje a armády ČR bylo odebráno 387 osob, vyšetření proběhlo v laboratořích ZÚ Ostrava a AGEL Vítkovice.

KHS Moravskoslezského kraje provádí postupně další kontroly na jednotlivých pracovištích OKD a.s. se zaměřením na provádění nařízených preventivních protiepidemických opatření. Dnes proběhla kontrola na Pomocném závodě Darkov a na útlumové lokalitě Důl Staříč.

Celkový počet případů v Moravskoslezském kraji k dnešnímu dni činí 1606, od včerejška se zvýšil o 23 (z toho 16 osob patří do clusteru dolu Darkov). Mimo tento cluster přibylo dnes v Moravskoslezském kraji 7 nových případů: 1 v okrese Nový Jičín, 2 v Ostravě, jeden v okrese Frýdek-Místek a 3 v okrese Karviná.