Nahrávám...

Tisková zpráva k situaci na dole Darkov v okrese Karviná a na území Moravskoslezského kraje ke dni 15. 6. 2020 15:30

Úvod / Koronavirus

V ohnisku nákazy na dole Darkov evidujeme za posledních 24 hodin 4 nové případy, celkově i s nárůstem během víkendu evidujeme v clusteru důl Darkov 494 pozitivních osob. Počet pozitivně testovaných zaměstnanců se v posledních 24 hodinách zvýšil o 3 na 321 (z toho je 22 pendlerů z Polska). Počet pozitivně testovaných rodinných příslušníků narostl o 1 na 159. Dále do clusteru Darkov zahrnujeme i 10 zaměstnanců jiných firem a 4 případy v jiné souvislosti.

Dne 15.6. vydala KHS Moravskoslezského kraje mimořádné opatření č.7. Tímto mimořádným opatřením se nařizuje podniku OKD a.s. provést preventivní testování všech svých zaměstnanců mimo důl Darkov a Golf rezort Lipiny. Testování bude provedeno pomocí rychlotestů, které OKD dodá KHS Moravskoslezského kraje. OKD musí provést preventivní otestování všech zaměstnanců v termínu od 17.6. do 30.6. a následně do 5.7. předložit na KHS výsledky testování. Jedná se o preventivní testování, v případě pozitivního výsledku RT bude u příslušného zaměstnance proveden PCR test. Celý text mimořádného opatření je k dispozici na webu KHS MSK.

Celková situace v Moravskoslezském kraji má příznivý vývoj, k dnešku je hlášeno 1807 pozitivních, za posledních 24 hodin přibylo 5 osob, 4 z okresu Karviná, mimo cluster Darkov jsme v okrese Karviná zaznamenali 1 onemocnění Covid 19. 1 případ do clusteru Darkov je hlášen z okresu Frýdek-Místek. Z ostatních okresů Moravskoslezského kraje nebyl hlášen žádný nový případ onemocnění.