Nahrávám...

Tisková zpráva o situaci na dole Darkov v okrese Karviná a v Moravskoslezském kraji 18. 6. 15:30

Úvod / Koronavirus

V ohnisku nákazy na dole Darkov hlásíme 18.6. 15 30 pouze jeden nový případ, u rodinného příslušníka. Celkově evidujeme v clusteru důl Darkov 496 pozitivních osob, 321 zaměstnanců, 160 rodinných příslušníků, 11 ostatních zaměstnanců a 4 osoby v jiné souvislosti.

Dnes evidujeme nové ohnisko nákazy v zařízení sociálních služeb z okresu Frýdek-Místek. První pacient měl potíže od 13.6., 14.6. hospitalizován v nemocnici Třinec, zde potvrzen pozitivní nález Covid 19, pacient přeložen do FN Ostrava.

Na zařízení bylo dne 17.6. odebráno 246 osob, dnes bylo epidemiologické šetření provedeno u 11 pozitivních (10 klientů a 1 osoba personálu). Další došlé pozitivní výsledky jsou zpracovávány průběžně. Na zařízení jsou nařízená protiepidemická opatření. V současné době probíhá epidemiologické šetření u dalších pozitivních osob v souvislosti s tímto novým clusterem a jejich kontaktů, například u fotbalového týmu FK Třinec. Z dosavadního průběhu šetření vyplývá možná souvislost s clusterem Bohumínské městské nemocnice.

V Moravskoslezském kraji zůstává celková epidemiologická situace příznivá, problém však představuje jako celek okres Karviná a nové ohnisko na Třinecku. Celkem je v kraji hlášeno 1887 pozitivních, za posledních 24 hodin přibylo 49 nových případů, 34 nových případů hlásí okres Karviná, z toho je 7 občanů Polské republiky - pendlerů. 15 případů je nově evidováno v okrese Frýdek-Místek, z toho 11 v novém ohnisku na Třinecku.

V okresech Bruntál, Nový Jičín, Opava a Ostrava dnes nebyl hlášen žádný nový případ onemocnění.