Nahrávám...

Tisková zpráva o situaci v Moravskoslezském kraji 22. 6. 15:30

Úvod / Koronavirus

K dnešnímu dni jsme zaznamenali v clusteru důl Darkov 505 pozitivních osob (za posledních 24 hodin hlášen 1 nový případ). Situace v ohnisku se zklidňuje.

V clusteru zařízení O.P.S. Důstojnost v Nýdku na okrese Frýdek–Místek je evidováno celkem 39 pozitivních osob. Na zařízení jsou nařízená protiepidemická opatření. V současné době probíhají epidemiologická šetření u dalších osob v souvislosti s tímto novým clusterem a u jejich kontaktů. Onemocnění se potvrdilo u jednoho z hráčů fotbalového týmu FC Třinec, jsou nařízena opatření, dnes byl také proveden další odběr u všech hráčů. V Clusteru Chirurgie NsP Karviná, okres Karviná je k dnešnímu dni evidováno celkem 18 pozitivních osob (10x personál, 6x pacient, 2x rodinný příslušník personálu).

Jako reakci na zhoršenou epidemiologickou situaci na Karvinsku a v okrese Frýdek-Místek vydala KHS Moravskoslezského kraje v pátek mimořádné opatření č. 8, platné na území okresů Karviná a Frýdek-Místek. Celý text mimořádného opatření včetně zdůvodnění je zveřejněn zde.

V Moravskoslezském kraji celková epidemiologické situace zůstává bez větších změn, problém představují okresy Karviná a Frýdek-Místek. Celkem je v kraji hlášeno již 2013 pozitivních, za posledních 24 hodin přibylo 12 nových případů, 11 nových případů je evidováno v okrese Karviná a 1 případ je hlášen z okresu Ostrava.

V okresech Bruntál, Frýdek–Místek, Nový Jičín a Opava dnes nebyl hlášen žádný nový případ onemocnění.