Nahrávám...

Tisková zpráva o situaci v Moravskoslezském kraji 23. 6. 15:30

Úvod / Koronavirus

K dnešnímu dni evidujeme v clusteru důl Darkov 506 pozitivních osob (za posledních 24 hodin hlášen 1 nový případ). Situace v ohnisku se stabilizuje. V clusteru zařízení O.P.S. Důstojnost v Nýdku na okrese Frýdek–Místek je k dnešku evidováno celkem 42 pozitivních osob. Od posledního hlášení přibyly 3 nové případy - 1 zaměstnanec a 2 rodinné kontakty. Na zařízení jsou nařízená protiepidemická opatření.

Onemocnění se potvrdilo u 1 hráče fotbalového týmu FC Třinec, jsou nařízena karanténní opatření od 17.6. do 1.7.2020., byl také proveden další odběr u 33 osob z řad hráčů a realizačního týmu.

V Moravskoslezském kraji celková epidemiologické situace zůstává bez větších změn, problém stále představují zejména okresy Karviná a Frýdek-Místek. Celkem je v kraji hlášeno již 2047 pozitivních, za posledních 24 hodin počet narostl o 34 nových případů, 22 nových případů je evidováno v okrese Karviná a 6 případů nově hlásí okres Frýdek-Místek. Čtyři případy jsme dnes zaznamenali v Ostravě a 2 v okrese Nový Jičín.

V okresech Bruntál a Opava dnes znovu nebyl hlášen žádný případ onemocnění.