Nahrávám...

Tisková zpráva o situaci v Moravskoslezském kraji 29. 6. 15:30

Úvod / Koronavirus

V clusteru dolu Darkov k dnešku evidujeme 511 pozitivních osob. Nové případy nejsou evidovány.

V clusteru zařízení O.P.S. Důstojnost v Nýdku na okrese Frýdek–Místek hlásíme celkem 45 pozitivních osob. Nový případ nebyl hlášen.

Cluster důl ČSM Sever zahrnuje celkem 201 osob, zaměstnanců je pozitivních 118, rodinných příslušníků 36 a cizích státních příslušníků celkem 47. Do clusteru důl ČSM Jih patří celkově 102 osob, z toho 56 zaměstnanců, 23 rodinných příslušníků a 23 cizinců.

Dnes byly ukončeny plošné odběry u zaměstnanců OKD, dolů ČSM Sever a ČSM Jih. Celkem bylo odebráno více než 3400 osob. Výsledky se stále zpracovávají, předběžně zjišťujeme vysoký podíl pozitivních osob.

Celková epidemiologické situace v Moravskoslezském kraji zůstává problémová v okrese Karviná. Na nepříznivý vývoj reagovala KHS Moravskoslezského kraje vydáním 2 mimořádných opatření. Opatření omezují v okresech Frýdek-Místek a Karviná provoz zařízení sociálních služeb a zdravotnických zařízení, dále se zavádí znovu omezení počtu osob na shromažďovacích akcích ve venkovních i vnitřních prostorách. Na celém území Moravskoslezského kraje se zavádí povinnost nosit ochranu dýchacích cest ve vnitřních prostorách staveb a povinnost pro přeshraniční pracovníky prokázat se zaměstnavateli negativním výsledkem vyšetření na Covid 19. Obě opatření jsou zveřejněná v plném znění na webu KHS Moravskoslezského kraje a na úředních deskách obcí s rozšířenou působností. Celkem je v kraji hlášeno k dnešku 2304 pozitivních, od pátečního odpoledne hlásíme 136 nových případů, z toho 102 případů je hlášeno z okresu Karviná, okres Frýdek-Místek vykazuje 11 onemocnění. 17 nových jsme zaznamenali v Ostravě a 3 v okrese Nový Jičín a v okrese Opava. Okres Bruntál nehlásí žádný nový případ onemocnění.