Nahrávám...

Tisková zpráva o epidemiologické situaci na území Moravskoslezského kraje ke dni 14.7.2020 15:30

Úvod / Koronavirus

Epidemiologická situace v Moravskoslezském kraji se dále zklidňuje. K dnešnímu dni evidujeme v Moravskoslezském kraji 3438 pozitivních osob. Za dnešek přibylo v kraji celkem 28 pozitivních případů. V okrese Karviná, dnes hlásíme 9 nově pozitivních. Počty nových případů v okrese se nadále snižují. V okrese Frýdek-Místek vykazujeme 9 nových případů onemocnění.

V Ostravě byly dnes hlášeny 4 nové případy, Nový Jičín a Opava hlásí po 3 nových onemocněních. V okrese Bruntál není hlášen žádný nový případ onemocnění.

Celkem 22 pozitivních osob bylo zaznamenáno v ohnisku ve firmě Varroc Lighting Systems s.r.o. z Šenova u Nového Jičína. Mezi pozitivními je 14 osob z Polska. Byla nařízena protiepidemická opatření, dnes proběhlo testování 200 osob, které byly v blízkém kontaktu s nakaženými.

V clusteru Důl ČSM Sever evidujeme k dnešnímu celkem 728 pozitivních osob, v clusteru Důl ČSM Jih 336 osob.

Ve firmě DEVA z Frýdku-Místku evidujeme z 99 zaměstnanců 20 pozitivních osob a 2 rodinné příslušníky, celkem 22 pozitivních. Celý provoz je 18.7. v karanténě, uzavřen. 20.7. se budou hromadně testovat zaměstnanci, kteří byli při prvých odběrech negativní – 79 osob.

Všechna platná mimořádná opatření KHS Moravskoslezského kraje jsou v plném znění zveřejněna na webu KHS MSK. Naši pracovníci kontrolují v terénu jejich dodržování.