Nahrávám...

Tisková zpráva o epidemiologické situaci na území Moravskoslezského kraje ke dni 20.7.2020 17:30

Úvod / Koronavirus

Na území Moravskoslezského kraje jsme dnes zaznamenali další nové výskyty onemocnění bez souvislosti se stávajícími clustery.

K dnešnímu dni evidujeme v Moravskoslezském kraji celkem 3712 pozitivních osob. Za posledních 24 hodin jsme zpracovali 30 nově hlášených onemocnění. Nejvíce pozitivních případů jsme dnes zaznamenali opět v okrese Karviná, a to 14. V okrese Frýdek-Místek jsme evidovali 7 nových případů onemocnění. V Ostravě bylo hlášeno 5 nových onemocnění a 3 nové případy jsme zaznamenali v okrese Nový Jičín. V okrese Opava hlásíme záchyt 1 pozitivního a v okrese Bruntál dnes není hlášen žádný nový případ onemocnění.

Dnes jsme šetřili výskyt onemocnění v zařízení sociálních služeb Helios v Havířově. Zítra budou prováděny odběry u kontaktů.

1 pozitivní osobu jsme zaznamenali i ve středisku Luna v Havířově, kde bude testováno 15 kontaktů.

Onemocnění se rovněž vyskytlo v Městské nemocnici Bohumín.

Ve firmě Varroc Lighting System k dnešnímu dni celkem pozitivních. 21 českých občanů a 14 polských občanů, (firma 35 pozitivních) + 1 rodinný příslušník (celkově 36 pozitivních), firma na vlastní náklady odebírá další pracovníky v ostatních halách (mimo haly odebrané 14.7. a 15.7.2020).

V clusteru Důl ČSM Sever na Karvinsku evidujeme k dnešnímu dni celkem 768 osob (za posledních 24 hodin nárůst o 4), cluster Důl ČSM Jih k dnešnímu dni obsahuje 355 pozitivních osob (za posledních 24 hodin nárůst o 2).

Dnes rovněž probíhalo testování horníků z dolů ČSM Sever a Jih. Otestováno bylo zhruba 850 horníků. Z předběžných výsledků z prvního dne testování jsme zatím zaznamenali 11 pozitivních nálezů. O dalších výsledcích testování budeme průběžně informovat.