Nahrávám...

Tisková zpráva o epidemiologické situaci na území Moravskoslezského kraje ke dni 21.8.2020 13:00

Úvod / Koronavirus

Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje informuje, že na našem území je od úterý 18.8.2020 ke dnešnímu poledni zaznamenáno 112 nově pozitivních případů. Nejvíce onemocnění je hlášeno z okresu Frýdek- Místek (33), Opava (28), Ostrava (23), Karviná (17), Nový Jičín (10) a Bruntál (1).

Přijatá opatření v okrese OP:

  • Z důvodu pozitivní osoby vyskytující se na svatbě na Opavsku bylo v souvislosti s touto událostí vyhledáno a odesláno k vyšetření celkem 70 účastníků svatby a 5 zaměstnanců restaurace, kterým byla nařízena karanténa. K dnešnímu dni evidujeme 16 pozitivních osob s přesahem do více krajů ČR, ve všech případech se jedná o svatebčany.
  • V souvislosti s klastrem rodinné oslavy ve Velkých Hošticích bylo vyhledáno a odesláno k vyšetření celkem 59 účastníků oslavy, kterým byla nařízena karanténa. Ke dnešnímu dni evidujeme 28 pozitivních osob, 16 účastníků oslavy a 12 osob nakažených v rodinné a jiné souvislosti.
  • V zařízení sociálních služeb v návaznosti na oslavu ve Velkých Hošticích proběhl dne 20.8.2020 hromadný odběr zaměstnanců a klientů v epidemiologicky významném kontaktu. První vyšetření klientů i personálu jsou negativní.

V ostatních okresech se jedná o ojedinělé případy, jež nesouvisejí s již dříve jmenovanými klastry.