KHSMSK

Nahrávám...

KHSMSK

KHSMSK

Úvod / Média / Detail

Aktuální epidemiologická situace ve výskytu akutních respiračních infekcí (ARI) v MS kraji


Zveřejněno: 25. 2. 2005

Epidemiologická situace ve výskytu ARI se v kraji, ve srovnání s minulým týdnem, výrazně zhoršila. V 8 kal. týdnu dosáhla hodnoty 3 907 nemocných na 100 000 obyvatel, což je nejvyšší nemocnost v rámci ČR, kde republikový průměr představuje 3 029 nemocných na 100 000 obyvatel. Ve srovnání s minulým týdnem se jedná o navýšení počtu hlášených onemocnění o cca. 65%. Rovněž podíl osob ošetřených na LSPP, který se pohybuje v kraji kolem 60% svědčí o nástupu epidemické vlny respiračních infekcí. Virus chřipky se sice dosud nepodařilo v kraji zachytit, avšak výsledky sérologických vyšetření nemocných a vývoj situace svědčí o jeho cirkulaci v populaci.

Vzhledem k výše uvedenému doporučuji dle místní situace zvážit možnost vyhlášení zákazu návštěv ve zdravotnických i nezdravotnických zařízeních (nemocnice, LDN, ÚSP apod.), které by mohly ovlivnit další proces šíření nákazy, zejména v rizikových skupinách populace.

Ve školních zařízeních je také vhodné zvážit konání hromadných akcí kulturních či sportovních, při nichž dochází ke kumulaci osob a vyššímu riziku přenosu nákazy.Zpět