KHSMSK

Nahrávám...

KHSMSK

KHSMSK

Koupání ve volné přírodě – informace o kvalitě vody – 31. týden

Úvod / Občanům / Koupání ve volné přírodě – informace o kvalitě vody – 31. týden

Pracovníci Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje provedli ve dnech 2. a 3. srpna za účelem ověření vývoje kvality vody mimořádné vzorkování v přehradě Slezská Harta na Bruntálsku a vodních nádržích Baška, Brušperk a Žermanická přehrada v okrese Frýdek – Místek.

Kvalita vody na koupacích místech Slezské Harty se od minulého týdne významněji nezměnila. Stále platí na koupacím místě v Nové Pláni (Slezská Harta) hodnocení kvality vody oranžovým sluníčkem. Koupání nepředstavuje zdravotní riziko pro běžnou populaci, avšak nelze vyloučit vznik zdravotních problémů u některých vnímavých jedinců (děti, alergici, těhotné ženy). Proto doporučujeme těmto skupinám osob zkrácení doby pobytu ve vodě na tomto místě a po koupání se osprchovat pitnou vodou. Kvalita vody na ostatních dvou místech nádrže Slezská Harta je vyhovující.

Ke zhoršení kvality vody po mikrobiologické stránce došlo v nádrži Brušperk. V této nádrži byla zjištěna přítomnost koliformních a termotolerantních koliformních bakterií nad doporučené hodnoty; v případě enterokoků byla překročena hodnota limitní. Kvalita vody je hodnocena červeným sluníčkem – hygienická služba nedoporučuje koupání v této nádrži.

Kvalita vody na Žermanické přehradě a Bašce je hodnocena zeleným sluníčkem (vyhovující se zhoršenými senzorickými vlastnostmi).

Další pravidelné odběry na všech koupacích místech budou provedeny začátkem příštího týdne.

Aktuální informace o kvalitě vody ke koupání ve volné přírodě jsou k dispozici zde.

Zveřejněno: 4.8.2011