KHSMSK

Nahrávám...

KHSMSK

KHSMSK

Koupání ve volné přírodě – informace o kvalitě vody – 34.týden

Úvod / Občanům / Koupání ve volné přírodě – informace o kvalitě vody – 34.týden

Pracovníci Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje se sídlem v Ostravě pokračovali i v tomto týdnu v pravidelných kontrolách kvality vody na koupacích místech v kraji. Bylo provedeno vzorkování všech sledovaných nádrží na Novojičínsku a v okrese Karviná a rovněž byly odebrány vzorky vody na nádržích Bohušov, Edrovice a Tvrdkov na Bruntálsku a na vodní nádrži Baška v okrese Frýdek-Místek.

Laboratorní analýzy potvrdily vyhovující kvalitu vody na všech jmenovaných koupacích místech s výjimkou nádrže Baška a rybníka Bohušov. Na těchto vodních plochách se počty toxických sinic pohybují na úrovni, kdy již nelze vyloučit vznik zdravotních problémů u některých vnímavých jedinců (děti, alergici, těhotné ženy). Z tohoto důvodu doporučujeme těmto skupinám osob zkrácení doby pobytu ve vodě a po koupání se osprchovat pitnou vodou. Pro běžnou populaci zde koupání dosud rizikové není.

Monitorování kvality vody na nádržích se zvýšeným rozvojem toxických sinic bude probíhat i v následujícím týdnu. Zároveň bude pokračováno ve vzorkování zbývajících koupacích míst v kraji.

Aktuální informace o kvalitě vody ke koupání ve volné přírodě jsou k dispozici zde.

Díky příznivému počasí mohli pracovníci Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje se sídlem v Ostravě pokračovat v kontrolách letních umělých koupališť včetně hodnocení kvality bazénové vody. Zásadní nedostatky nebyly dosud zaznamenány jak v kvalitě bazénové vody, tak při dodržování provozních povinností.

Zveřejněno: 25.8.2011