KHSMSK

Nahrávám...

KHSMSK

KHSMSK

Koupání ve volné přírodě – hodnocení letní koupací sezóny

Úvod / Občanům / Koupání ve volné přírodě – hodnocení letní koupací sezóny

V průběhu letní koupací sezóny monitorovali pracovníci Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje se sídlem v Ostravě kvalitu vody na vybraných vodních plochách a nádržích vhodných ke koupání.

Na území Moravskoslezského kraje bylo v roce 2011 kontrolováno 24 koupacích oblastí. Sledování kvality vody bylo prováděno ve čtrnáctidenních intervalech a v případě zhoršené kvality vody byl interval zkrácen na týden.

Celkem bylo v průběhu letošního léta provedeno 203 kontrol spojených s odběrem vzorků k laboratornímu vyšetření. Na žádné ze sledovaných nádrží nebyl letos vydán zákaz koupání. V jednom případě, u nádrže Brušperk, byla kvalita vody označena jako nevhodná ke koupání z důvodu krátkodobého mikrobiálního znečištění vody. Na koupacích místech Baška v okrese Frýdek Místek a Bohušov na Bruntálsku bylo v průběhu sezóny opakovaně vydáno upozornění na možná zdravotní rizika z koupání u vnímavých jedinců, a to na základě zvýšeného množství toxických sinic v nádržích. Na ostatních vodních plochách voda vykazovala po celou letošní sezónu vyhovující kvalitu.

Vedle koupacích oblastí byla dále provozována i tzv. koupaliště ve volné přírodě. V Moravskoslezském kraji se jedná o rekreační areál na štěrkovně v Hlučíně a nádrž pro plavce v areálu Letního koupaliště v Porubě. Ve všech těchto sledovaných nádržích byla po celou dobu kvalita vody na velmi dobré úrovni.

Průběžné informace o kvalitě vody bylo možno zjistit zde. Pravidelné informace byly poskytovány každý čtvrtek ČTK a rovněž v průběhu léta regionálním televizním a rozhlasovým stanicím.

Zveřejněno: 22.9.2011