KHSMSK

Nahrávám...

KHSMSK

KHSMSK

Koupání ve volné přírodě – informace o kvalitě vody – 28. týden

Úvod / Občanům / Koupání ve volné přírodě – informace o kvalitě vody – 28. týden

Pracovníci Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje se sídlem v Ostravě v tomto týdnu odebrali vzorky k laboratorní kontrole na přírodních vodních plochách ke koupání v okresech Frýdek – Místek (nádrže Brušperk, Baška, Olešná a Žermanická přehrada) a Nový Jičín (Kacabaja, Větřkovice, Čerťák a Údolí mladých). Oproti výsledkům z minulého odběru nedošlo k zásadnějším změnám. Voda vykazuje i nadále ve všech sledovaných ukazatelích vyhovující kvalitu.

V průběhu minulého týdne zajistili provozovatelé přírodních koupališť v Ostravě - Porubě a v areálu štěrkovny Hlučín odběr vzorků vody ke kontrole její kvality. Výsledky laboratorních rozborů prokázaly velmi dobrou kvalitu vody ke koupání. Rovněž vyhovující kvalitu vody ke koupání vykázaly laboratorní analýzy vzorků z obou nádrží u rekreačního areálu Krkoška v Kunčicích pod Ondřejníkem.


Aktuální informace o kvalitě vody ke koupání ve volné přírodě včetně nádrží ke koupání bez úpravy vody jsou k dispozici zde. Na všech sledovaných koupacích místech jsou rovněž k dispozici informační tabule, na kterých lze najít všeobecné informace o jednotlivých nádržích včetně hodnocení kvality vody.

Zveřejněno: 10.7.2014