KHSMSK

Nahrávám...

KHSMSK

KHSMSK

Koupání ve volné přírodě – informace o kvalitě vody – 31. týden

Úvod / Občanům / Koupání ve volné přírodě – informace o kvalitě vody – 31. týden

I v tomto týdnu pokračovali pracovníci Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje se sídlem v Ostravě v pravidelných odběrech vzorků vody na koupacích místech na Opavsku, Bruntálsku a v okrese Karviná.

Jednalo se o tyto nádrže: Stříbrné jezero a Budišov nad Budišovkou v okrese Opava, lom Svobodné Heřmanice, nádrž Slezská Harta (3x), rybníky Bohušov a Tvrdkov a nádrž Edrovice v Rýmařově v okrese Bruntál a vodní nádrž Těrlicko (3x) v okrese Karviná.

I nadále kvalita vody na všech vzorkovaných nádržích vykazuje vyhovující kvalitu.

Kontrola kvality vody ze strany provozovatele byla provedena i v přírodním jezeře v areálu štěrkovny Hlučín. Provozovatel tohoto areálu zprovoznil koncem července i nádrž bez úpravy vody – tzv. bazén B1, včetně zajištění kontroly její kvality. Laboratorní analýzy prokázaly v obou nádržích vyhovující kvalitu.

Aktuální informace o kvalitě vody ke koupání ve volné přírodě včetně nádrží ke koupání bez úpravy vody jsou k dispozici zde. Na všech sledovaných koupacích místech jsou rovněž k dispozici informační tabule, na kterých lze najít všeobecné informace o jednotlivých nádržích včetně hodnocení kvality vody.

Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje i nadále upozorňuje obyvatele města Ostravy na rizika spojená s koupáním v řece Ostravici na území města. Koupání v řece představuje zdravotní riziko především z důvodu nevyhovující mikrobiální kvality vody, ale i z přítomnosti škodlivých chemických látek. Kvalita vody je v průběhu dne proměnlivá.

Magistrát města Ostravy, po dohodě s KHS MSK, umístí v blízkosti slunících ploch informační tabule upozorňující na nevhodnost koupání.

Zveřejněno: 31.7.2014