KHSMSK

Nahrávám...

KHSMSK

KHSMSK

Koupání ve volné přírodě – informace o kvalitě vody – 35. týden

Úvod / Občanům / Koupání ve volné přírodě – informace o kvalitě vody – 35. týden

I přes nepřízeň počasí byla v tomto kalendářním týdnu provedena pracovníky Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje se sídlem v Ostravě pravidelná kontrola kvality vody ve sledovaných nádržích na Opavsku, Bruntálsku a v okrese Karviná.

Kvalita vody na všech koupacích místech monitorovaných v tomto týdnu je i nadále velmi dobrá (na Opavsku se jedná o vodní nádrž Stříbrné jezero a nádrž v Budišově nad Budišovkou, na Bruntálsku to jsou koupací místa na vodní nádrži Slezská Harta - Leskovec, Nová Pláň a Roudno 1, rybníky Bohušov a Tvrdkov a nádrž Edrovice, v okrese Karviná jsou sledovány oblasti Pod motelem, Pacalůvka a Střed na Těrlické přehradě).

Mimořádná kontrola kvality vody byla provedena v nádrži Baška v okrese Frýdek - Místek, kde voda vykazuje zhoršenou kvalitu vlivem zvýšeného množství sinic. Po koupání v této nádrži se doporučuje osprchovat s ohledem na možnost vzniku zdravotních problémů zejména u vnímavých jedinců.

Pravidelná kontrola kvality vody ze strany provozovatele byla v tomto týdnu provedena také v přírodním jezeře a umělé nádrží (bazén B1) v areálu štěrkovny Hlučín a v areálu HEI park v Tošovicích. I v těchto nádržích přetrvává vyhovující kvalita vody.

Aktuální informace o kvalitě vody ke koupání ve volné přírodě včetně nádrží ke koupání bez úpravy vody jsou k dispozici zde. Na všech sledovaných koupacích místech jsou rovněž k dispozici informační tabule, na kterých lze najít všeobecné informace o jednotlivých nádržích včetně hodnocení kvality vody.

Zveřejněno: 28.8.2014