KHSMSK

Nahrávám...

KHSMSK

KHSMSK

Koupání ve volné přírodě – informace o kvalitě vody – 23. týden

Úvod / Občanům / Koupání ve volné přírodě – informace o kvalitě vody – 23. týden

Pracovníci Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje se sídlem v Ostravě pokračovali v pravidelných kontrolách kvality vody ke koupání ve volné přírodě podle monitorovacího kalendáře.

Vzorky byly odebrány v okrese Bruntál na třech koupacích místech nádrže Slezská Harta a rybnících Tvrdkov, Edrovice a Bohušov. Na Opavsku byly zkontrolovány nádrže v Budišově nad Budišovkou a Stříbrném jezeře. V okrese Karviná pak byla provedena kontrola kvality vody na všech třech koupacích místech Těrlické přehrady.

V tomto týdnu zajistil kontrolu kvality vody v jezeře i provozovatel sportovně rekreačního areálu v Hlučíně. Na všech uvedených místech potvrdily laboratorní analýzy přetrvávající vyhovující kvalitu vody.

Aktuální informace o kvalitě vody ke koupání ve volné přírodě včetně nádrží ke koupání bez úpravy vody jsou k dispozici zde. Na všech sledovaných koupacích místech jsou rovněž k dispozici informační tabule, na kterých lze najít všeobecné informace o jednotlivých nádržích včetně hodnocení kvality vody.

Se zlepšujícím se počasím dochází k postupnému zahajování provozu venkovních letních umělých koupališť. Od začátku tohoto týdne již například zahájily provoz všechny venkovní areály na území města Ostravy, provozované společností SAREZA s.r.o. Ostrava. V provozu jsou rovněž venkovní bazény Aquaparku Olešná v okrese Frýdek – Místek; na Novojičínsku Aquapark Frenštát pod Radhoštěm a koupaliště Příbor, od soboty bude otevřen areál koupaliště v Odrách. V okrese Karviná jsou otevřena koupaliště v Havířově, Karviné a Českém Těšíně.

Pracovníci KHS MSK budou průběžně provádět kontroly spojené s vlastními odběry vzorků vod, včetně kontroly plnění ostatních povinností provozovatelů.

Zveřejněno: 4.6.2015