KHSMSK

Nahrávám...

KHSMSK

KHSMSK

Koupání ve volné přírodě – informace o kvalitě vody – 25. týden

Úvod / Občanům / Koupání ve volné přírodě – informace o kvalitě vody – 25. týden

I přes nepříznivé počasí bylo začátkem tohoto kalendářního týdne provedeno vzorkování na dvanácti koupacích místech na území okresů Opava, Bruntál a Karviná.

Laboratorní analýzy odebraných vzorků vod i nadále potvrzují setrvávající kvalitu vody ke koupání, kdy na 11 koupacích místech (tři koupací místa na vodní nádrži Slezská Harta, rybník Tvrdkov, vodní nádrž Edrovice, lom Svobodné Heřmanice, nádrž v Budišově nad Budišovkou, Stříbrné jezero a tři koupací místa Těrlické přehrady) je kvalita vody hodnocena modrým sluníčkem. V rybníce Bohušov je voda pro změněné senzorické vlastnosti hodnocena zeleným sluníčkem.

V tomto týdnu zajistil kontrolu kvality vody v jezeře i provozovatel sportovně rekreačního areálu v Hlučíně. I v této nádrži voda vykazuje i nadále vyhovující kvalitu.

Aktuální informace o kvalitě vody ke koupání ve volné přírodě včetně nádrží ke koupání bez úpravy vody jsou k dispozici zde. Na všech sledovaných koupacích místech jsou rovněž k dispozici informační tabule, na kterých lze najít všeobecné informace o jednotlivých nádržích včetně hodnocení kvality vody.

Zveřejněno: 18.6.2015