KHSMSK

Nahrávám...

KHSMSK

KHSMSK

Koupání ve volné přírodě – informace o kvalitě vody – 33. týden

Úvod / Občanům / Koupání ve volné přírodě – informace o kvalitě vody – 33. týden

V rámci pravidelného vzorkování koupacích míst v Moravskoslezském kraji provedli pracovníci Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje se sídlem v Ostravě kontrolu kvality vody na nádržích na Opavsku, Bruntálsku a v okrese Karviná. Mimořádně byly odebrány vzorky vody z nádrže Olešná v okrese Frýdek Místek.

Kvalita vody na všech v tomto týdnu kontrolovaných nádržích je v současné době vyhovující s výjimkou nádrží v Budišově nad Budišovkou a přehrady Olešná. V nádrži Olešná došlo ve srovnání s minulým týdnem ke zhoršení kvality vody z důvodu dalšího nárůstu toxických druhů sinic. Naopak v nádrži v Budišově nad Budišovkou se kvalita vody mírně zlepšila. Koupání v této nádrži však i nadále nedoporučujeme vnímavým jedincům – malé děti, těhotné ženy, alergici, osoby s oslabeným imunitním systémem. V nádrži Olešná se koupání na obou koupacích místech nedoporučuje.

V tomto kalendářním týdnu byla prostřednictvím provozovatelů provedena kontrola kvality vody i v areálech štěrkovny Hlučín a letního koupaliště v Porubě-Vsi. Výsledky budou k dispozici začátkem příštího týdne.

Aktuální informace o kvalitě vody ke koupání ve volné přírodě jsou k dispozici zde.

Zveřejněno: 16.8.2012