KHSMSK

Nahrávám...

KHSMSK

KHSMSK

Koupání ve volné přírodě – informace o kvalitě vody – 35. týden

Úvod / Občanům / Koupání ve volné přírodě – informace o kvalitě vody – 35. týden

V rámci pravidelného sledování kvality vody na koupacích místech provedli pracovníci Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje se sídlem v Ostravě poslední odběry na nádržích na Opavsku, Bruntálsku a v okrese Karviná.

Ke zhoršení kvality vody došlo na všech třech koupacích místech Těrlické přehrady. Vlivem pomnožení toxických druhů sinic koupání v této nádrži nedoporučujeme vnímavým jedincům – malé děti, těhotné ženy, alergici, osoby s oslabeným imunitním systémem. Obdobná situace přetrvává i na vodní nádrži v Budišově nad Budišovkou. I zde se nedoporučuje koupání vnímavým jedincům.

Na ostatních místech ve výše zmíněných okresech nedošlo v tomto týdnu ke změnám v kvalitě vody; voda je zde vhodná ke koupání.

Mimořádná kontrola byla provedena na nádržích Olešná (koupací místa Olešná – Místek, Olešná- Palkovice) a na Žermanické přehradě (koupací místo Dolní Domaslavice). Laboratorní analýzy zde neprokázaly zásadní změny v kvalitě vody oproti minulosti, voda je tedy hodnocena oranžovým sluníčkem. Koupání na těchto koupacích místech se i nadále nedoporučuje zejména vnímavým jedincům.

V průběhu příštího kalendářního týdne bude ukončeno monitorování kvality vody pro koupací sezónu 2012. Odběry budou provedeny v okresech Nový Jičín a Frýdek Místek.


Aktuální informace o kvalitě vody ke koupání ve volné přírodě jsou k dispozici zde.

Zveřejněno: 30.8.2012