KHSMSK

Nahrávám...

KHSMSK

KHSMSK

Koupání ve volné přírodě – informace o kvalitě vody – 22. týden

Úvod / Občanům / Koupání ve volné přírodě – informace o kvalitě vody – 22. týden

Pracovníci Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje se sídlem v Ostravě pokračovali v pravidelných kontrolách kvality vody ke koupání ve volné přírodě podle monitorovacího kalendáře. Vzorky byly odebrány v okrese Bruntál na třech koupacích místech nádrže Slezská Harta a v rybnících Tvrdkov, Edrovice a Bohušov. Na Opavsku byly zkontrolovány nádrže v Budišově nad Budišovkou a Stříbrné jezero, v okrese Karviná pak byla provedena kontrola kvality vody na všech třech koupacích místech Těrlické přehrady. V tomto týdnu zajistil kontrolu kvality vody v jezeře i provozovatel sportovně rekreačního areálu v Hlučíně. Na všech uvedených místech potvrdily laboratorní analýzy vyhovující kvalitu vody.

Od konce měsíce května dochází postupně na území Moravskoslezského kraje k otevírání areálů letních umělých koupališť. V provozu jsou například venkovní bazény Aquaparku Olešná v okrese Frýdek - Místek, v okrese Karviná jsou připravena koupaliště v Havířově, Karviné a Českém Těšíně. Na Novojičínsku jsou v provozu areály Aquapark Frenštát pod Radhoštěm, koupaliště Příbor a venkovní bazény v Novém Jičíně. V případě pěkného počasí budou otevřena i všechna letní koupaliště na území města Ostravy, které provozuje společnost SAREZA s.r.o.

Pracovníci KHS MSK budou průběžně provádět kontroly spojené s vlastními odběry vzorků vod, včetně kontroly plnění ostatních povinností provozovatelů.

Aktuální informace o kvalitě vody ke koupání ve volné přírodě včetně nádrží ke koupání bez úpravy vody jsou k dispozici zde. Na všech sledovaných koupacích místech jsou rovněž k dispozici informační tabule, na kterých lze najít všeobecné informace o jednotlivých nádržích včetně hodnocení kvality vody.

Zveřejněno: 2.6.2016