KHSMSK

Nahrávám...

KHSMSK

KHSMSK

Koupání ve volné přírodě – informace o kvalitě vody – 28. týden

Úvod / Občanům / Koupání ve volné přírodě – informace o kvalitě vody – 28. týden

Ve 28. kalendářním týdnu pokračovali pracovníci KHS MSK v pravidelných kontrolách kvality vody na koupacích místech v okresech Opava, Bruntál a Karviná.

Laboratorní analýzy odebraných vzorků vod i nadále potvrzují vyhovující kvalitu vody ke koupání. V nádržích Slezská Harta, Tvrdkov, Edrovice, Budišov nad Budišovkou, Stříbrné jezero, Těrlická přehrada a lomu Svobodné Heřmanice je kvalita vody hodnocena jako vhodná ke koupání bez možných zdravotních rizik. V rybníku Bohušov je voda vhodná ke koupání, avšak se zhoršenými senzorickými vlastnostmi (snížená průhlednost v důsledku přítomnosti zelených řas).

V souladu s monitorovacím kalendářem zajistil provozovatel sportovně rekreačního areálu v Hlučíně kontrolu kvality vody v jezeře. I v této nádrži voda vykazuje i nadále vyhovující kvalitu.

Kontrola kvality vody ze strany provozovatele byla provedena i v nádržích bez úpravy vody „bazén plavci“ v areálu letního koupaliště v Ostravě – Porubě, v nádržích při rekreačním středisku Krkoška v Kunčicích pod Ondřejníkem a nádrži Heipark v Tošovicích. Na všech uvedených místech je kvalita vody vyhovující.

Aktuální informace o kvalitě vody ke koupání ve volné přírodě včetně nádrží ke koupání bez úpravy vody jsou k dispozici zde. Na všech sledovaných koupacích místech jsou rovněž k dispozici informační tabule, na kterých lze najít všeobecné informace o jednotlivých nádržích včetně hodnocení kvality vody.

Zveřejněno: 14.7.2016