KHSMSK

Nahrávám...

KHSMSK

KHSMSK

Koupání ve volné přírodě – informace o kvalitě vody – závěrečné hodnocení

Úvod / Občanům / Koupání ve volné přírodě – informace o kvalitě vody – závěrečné hodnocení

Letošní koupací sezónu je možné ve vztahu ke kvalitě vody hodnotit jako příznivou, byť byl na konci sezóny dne 31.8.2016 vydán zákaz koupání na nádrži Baška v okrese Frýdek - Místek. Zákaz byl vydán na základě masivního rozvoje sinic v nádrži. Dne 7.9.2016 zajistili pracovníci KHS MSK kontrolní vzorkování kvality vody; nadále platí vydaný zákaz koupání.

S výjimkou nádrže Baška nedošlo letos na žádném koupacím místě k masivnímu rozvoji toxických sinic. Pouze v nádrži „štěrkovna“ v Hlučíně došlo krátkodobě k jejich masivnímu rozvoji (hodnoceno jako voda nevhodná ke koupání). Posléze však hodnoty sinic výrazně poklesly a kvalita vody v nádrži byla označena jako riziková pouze pro vnímavé jedince.

Nádrž Brušperk v okrese Frýdek Místek byla po celou letošní koupací sezónu hodnocena jako nevhodná ke koupání na základě potvrzené přítomnosti cerkárií ve vodě v loňské koupací sezóně.

Informace o kvalitě vody ke koupání ve volné přírodě jsou trvale k dispozici zde. Na všech sledovaných koupacích místech byly rovněž po dobu koupací sezóny k dispozici informační tabule, na kterých bylo možno získat všeobecné informace o jednotlivých nádržích včetně hodnocení kvality vody.

Zveřejněno: 8.9.2016