KHSMSK

Nahrávám...

KHSMSK

KHSMSK

Koupání ve volné přírodě – informace o kvalitě vody – 22. týden

Úvod / Občanům / Koupání ve volné přírodě – informace o kvalitě vody – 22. týden

Ve 22. kalendářním týdnu byly pracovníky KHS MSK odebrány vzorky na povrchových vodách ke koupání v okresech Nový Jičín a Frýdek - Místek. Pravidelné monitorování bylo zahájeno i na nádrži Olešná, která nebyla v minulé koupací sezóně využívána ke koupání z důvodu odtěžování sedimentů. Kvalita vody v nádržích Kacabaja, Čerťák, Údolí mladých a Větřkovice na Novojičínsku, Žermanické přehradě a nádržích Baška a Brušperk v okrese Frýdek - Místek je i nadále vyhovující s výjimkou nádrže Brušperk. Koupání v nádrži Brušperk je nutné stále považovat za rizikové s ohledem na potvrzenou přítomnost cerkárií ve vodě v minulých koupacích sezónách. Přetrvávající vyhovující kvalitu vody potvrdily i laboratorní analýzy vzorků vody, odebraných v přírodním koupališti (volné jezero) ve Sportovně rekreačním areálu v Hlučíně.

Aktuální informace o kvalitě vody ke koupání ve volné přírodě včetně nádrží ke koupání bez úpravy vody jsou k dispozici zde. Na všech sledovaných koupacích místech jsou rovněž k dispozici informační tabule, na kterých lze najít všeobecné informace o jednotlivých nádržích včetně hodnocení kvality vody.

V těchto dnech je postupně zahajován provoz na letních umělých koupalištích. V Moravskoslezském kraji jsou již v provozu venkovní bazény Aquaparku Olešná a letní koupaliště Pod Javorovým v Třinci na Frýdeckomístecku. V okrese Karviná jsou otevřena koupaliště v Havířově, Karviné a Českém Těšíně. Na Novojičínsku byl provoz zahájen v Aquaparku Frenštát pod Radhoštěm, na Opavsku jsou v provozu koupaliště v obci Píšť a v Hradci nad Moravicí. Na území města Ostravy již byly zprovozněny areály letních koupalištˇ- Vodní areál Jih, Letní koupaliště Ostrava - Poruba a venkovní část areálu Vodní svět SAREZA. Ostatní letní koupaliště jsou připravována k provozu.

Pracovníci KHS MSK budou průběžně provádět kontroly spojené s vlastními odběry vzorků vod, včetně kontroly plnění ostatních povinností provozovatelů.

Zveřejněno: 1.6.2017