Nahrávám...

Aktuální situace ve výskytu akutních respiračních infekcí (ARI) v kraji - stav k 11.1.2012

Úvod / Občanům / Aktuální situace ve výskytu akutních respiračních infekcí (ARI) v kraji - stav k 11.1.2012

V tomto týdnu ARI v kraji představovala 1333 případů na 100 000 obyvatel, což je zvýšení oproti minulému týdnu o 32%. Co se týká věkové distribuce došlo k přesunu nemocnosti do věkové skupiny 15-29 let, v níž je nejvyšší nemocnost i nejvyšší nárůst oproti minulému týdnu. Dle území je nejvyšší nárůst nemocnosti na Ostravsku a Bruntálsku.

Během tohoto týdne dosahoval počet sledovaných osob ošetřených pro ARI na LSPP v kraji kolem 20% s navýšením ve dnech pracovního volna na 35%.

K dnešnímu dni KHS MSK eviduje dva případy závažného onemocnění chřipkou. Jedná se o 77 letou ženu z Karvinska, s chronickým plicním onemocněním a obezitou, neočkovanou proti chřipce. Dále o 52 letou ženu z Novojičínska, léčenou pro jiná základní onemocnění, neočkovanou proti chřipce. Její stav je stabilizován.

Dle sdělení Národní referenční laboratoře pro chřipku Státního zdravotního ústavu v Praze je situace ve výskytu chřipky v ČR evidován nárůst chřipkových onemocnění.

V Evropě dochází k rozvoji chřipkové epidemie. Plošnou epidemii hlásí Francie, Dánsko, Anglie, Norsko a Belgie. Epidemie v Holandsku má podle posledního hlášení nyní spíše regionální charakter.

Zveřejněno: 11.1.2013