KHSMSK

Nahrávám...

KHSMSK

KHSMSK

Koupání ve volné přírodě – informace o kvalitě vody (32. týden)

Úvod / Občanům / Koupání ve volné přírodě – informace o kvalitě vody (32. týden)

p>Zhoršené počasí zkomplikovalo pravidelné vzorkování na jednotlivých koupacích místech. Kontrolní odběry byly provedeny jen na několika nádržích, ostatní nádrže budou zkontrolovány v následujícím týdnu.

Z dostupných výsledků vyplývá, že v okrese Frýdek – Místek v nádrži Brušperk došlo ke zhoršení mikrobiologické kvality vody a zároveň k poklesu množství sinic ve vodě. S ohledem na tato zjištění zůstává celkové hodnocení nezměněno. Na nádrži Baška došlo k výraznému poklesu množství sinic ve vodě, z tohoto důvodu i ke zlepšení celkového hodnocení kvality vody v nádrži. Pro obě nádrže tedy platí doporučení omezení koupání pro vnímavé jedince (malé děti, těhotné ženy, alergici) a doporučení po koupání v nádržích se osprchovat pitnou vodou.

Na všech nádržích na Novojičínsku (Údolí mladých, Čerťák, Vítovka, Kacabaja a Větřkovice) zůstává kvalita vody beze změn – přetrvávají zhoršené senzorické vlastnosti vody (zvýšené množství zelených řas, snížená průhlednost) bez zdravotních rizik. Obdobná situace je na Těrlické přehradě v okrese Karviná. Tradičně nejlepší kvalita vody přetrvává na bohumínských jezerech – Kališovo a Vrbické.

Kontrola kvality vody na jednotlivých koupacích místech na nádrži Slezská Harta nebyla v tomto týdnu provedena s ohledem na velmi nepříznivé počasí v dané lokalitě. I nadále trvá upozornění na možná zdravotní rizika z koupání pro rizikové skupiny.

Kontroly kvality vody a plnění povinností provozovatelů umělých letních koupališť nebyly s ohledem na špatné počasí v uplynulém týdnu prováděny.


Koupací místa

Zveřejněno: 10.8.2006