KHSMSK

Nahrávám...

KHSMSK

KHSMSK

Kvalita vody pro koupání v přírodě - 33. týden

Úvod / Občanům / Kvalita vody pro koupání v přírodě - 33. týden

V tomto kalendářním týdnu byla provedena pracovníky KHS MSK kontrola kvality vody jen na některých ze sledovaných nádrží. Jednalo se o dvě nádrže v okrese Frýdek Místek – Baška a Žermanická přehrada, Vrbické jezero v okrese Karviná, vodní nádrž v Budišově nad Budišovkou na Opavsku a rybník Edrovice na Bruntálsku.

Laboratorní rozbory prokázaly výrazné zlepšení kvality vody na Vrbickém jezeře, naopak v nádrži v Budišově nad Budišovkou došlo k nárůstu množství sinic. Situace na ostatních vzorkovaných nádržích se významněji nezměnila.

Na Žermanické přehradě a v rybníku Edrovice se koupání nedoporučuje, v Budišově nad Budišovkou, v nádrži Baška a Vrbickém jezeře platí upozornění na vznik možných zdravotních problémů (bolesti hlavy, záněty sliznic, alergické vyrážky) zejména pro alergiky, děti, těhotné ženy a starší osoby. Pokud se i přesto rozhodnou občané v uvedených nádržích koupat, je nutné zkrátit dobu koupání a následně se důkladně osprchovat v čisté vodě.

Připomínáme zásadu, že toxické sinice jsou dle směru převládajícího větru koncentrovány vždy u jedné strany nádrže. Právě tato místa jsou riziková zejména pro pobyt dětí.

Koupací místa v roce 2007

Zveřejněno: 16.8.2007