KHSMSK

Nahrávám...

KHSMSK

KHSMSK

Koupání ve volné přírodě – informace o kvalitě vody - 33. týden

Úvod / Občanům / Koupání ve volné přírodě – informace o kvalitě vody - 33. týden

V tomto týdnu pracovníci Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje provedli mimořádné kontrolní odběry vzorků vody na některých vybraných koupacích místech Moravskoslezského kraje. Jedná se o místa, kde byl při předchozím vzorkování zjištěn zvýšený výskyt toxických sinic.

Obecně došlo k poklesu množství sinic ve všech kontrolovaných nádržích, přetrvává však nevyhovující kvalita vody na vodní nádrži Větřkovice na Novojičínsku. Koupání v této nádrži se stále nedoporučuje. K výraznému zlepšení situace došlo na všech třech koupacích místech Těrlické přehrady, i přesto však doporučujeme zejména vnímavým jedincům zkrátit dobu pobytu ve vodě a po koupání se co nejdříve osprchovat pokud možno pitnou vodou.

Na základě výsledků laboratorních analýz odebraných vzorků vod je koupání ve vodních nádržích Slezská Harta v okrese Bruntál a Baška a Olešná na Frýdeckomístecku bez zdravotních rizik.

V rámci státního zdravotního dozoru byla rovněž zkontrolována kvalita vody na všech třech provozovaných koupalištích ve volné přírodě v Moravskoslezském kraji. Jedná se o dvě nádrže v areálu štěrkovny Hlučín a přírodní koupaliště v areálu Letního koupaliště v Porubě – Vsi. Kvalita vody ve všech těchto nádržích je vyhovující.

Aktuální informace pro Českou republiku lze najít na stránkách jednotlivých krajských hygienických stanic nebo Portálu veřejné správy.

Koupací místa v roce 2008

Zveřejněno: 14.8.2008