KHSMSK

Nahrávám...

KHSMSK

KHSMSK

Koupání ve volné přírodě – informace o kvalitě vody - 34. týden

Úvod / Občanům / Koupání ve volné přírodě – informace o kvalitě vody - 34. týden

Ve 34. kalendářním týdnu pokračovali pracovníci Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje ve sledování kvality vody na všech koupacích místech Moravskoslezského kraje.

Laboratorní analýzy potvrdily i nadále přetrvávající nevyhovující kvalitu vody ve vodní nádrži Větřkovice na Novojičínsku. K výraznému zhoršení kvality vody došlo na vodní nádrži v Budišově nad Budišovkou v okrese Opava a v rybníku Bohušov na Bruntálsku. Přítomnost toxických sinic v těchto nádržích představuje významné zdravotní riziko pro koupající se, a tudíž se zde koupání nedoporučuje.

Ke zvýšení množství sinic došlo i ve vodní nádrži Čerťák na Novojičínsku. Stanovená množství však nepředstavují zdravotní riziko pro běžnou populaci, nelze však vyloučit vznik zdravotních problémů u některých vnímavých jedinců (děti, alergici, těhotné ženy). Proto doporučujeme těmto skupinám osob zkrácení doby pobytu ve vodě v této nádrži včetně neprodleného osprchování se nejlépe v pitné vodě.

K dalšímu zlepšení situace došlo na všech třech koupacích místech vodní nádrže Těrlicko v okrese Karviná. Koupání v této nádrži již nepřestavuje zdravotní riziko.

Na zbývajících 17 koupacích místech v Moravskoslezském kraji splňuje kvalita vody hygienické požadavky na koupání ve volné přírodě.

Koupací místa v roce 2008

Zveřejněno: 21.8.2008