KHSMSK

Nahrávám...

KHSMSK

KHSMSK

Koupání ve volné přírodě – informace o kvalitě vody - 34. týden

Úvod / Občanům / Koupání ve volné přírodě – informace o kvalitě vody - 34. týden

Ve 34. kalendářním týdnu byly pracovníky KHM MSK odebrány vzorky vody na 17 koupacích místech v kraji. Ke zhoršení kvality vody z důvodu nárůstu počtu toxických sinic došlo na všech třech koupacích místech Těrlické přehrady v okrese Karviná, ve vodní nádrži Čerťák na Novojičínsku a v nádrži Budišov nad Budišovkou na Opavsku. Stanovená množství sinic nepředstavují zdravotní riziko pro běžnou populaci, avšak nelze vyloučit vznik zdravotních problémů u některých vnímavých jedinců. Pro tyto nádrže platí doporučení zkrátit dobu pobytu ve vodě a po koupání se neprodleně osprchovat nejlépe pitnou vodou. Obdobné doporučení přetrvává i pro nádrž Baška v okrese Frýdek Místek.

I nadále je nevyhovující kvalita vody ve vodní nádrži Žermanice v okrese Frýdek Místek. Z důvodu masivního rozvoje toxických druhů sinic se koupání v této nádrži nedoporučuje.

K mírnému zlepšení kvality vody došlo v rybníce Bohušov na Bruntálsku. Zjištěné množství toxických sinic již nepředstavuje zdravotní riziko pro koupající se.

V průběhu tohoto týdne pokračovaly kontroly kvality vody i na umělých koupalištích. V této koupací sezóně je v provozu celkem 38 areálů letních veřejných koupališť a 11 venkovních koupališť u rekreačních zařízení. Do konce měsíce července byly provedeny kontroly kvality vody včetně kontroly plnění povinností provozovatelů ve všech těchto zařízeních. V průběhu měsíce srpna již probíhá druhé kolo kontrol. V tomto týdnu byla zkontrolována více než polovina těchto zařízení. Dosud nebyly zjištěny zásadní nedostatky v kvalitě vody. Drobné provozní závady jsou řešeny neprodleně na místě.

Koupací místa v roce 2009

Zveřejněno: 20.8.2009