KHSMSK

Nahrávám...

KHSMSK

KHSMSK

Koupání ve volné přírodě – informace o kvalitě vody

Úvod / Občanům / Koupání ve volné přírodě – informace o kvalitě vody

V období od 11. do 13. července 2005 provedli pracovníci Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje se sídlem v Ostravě kontrolu kvality vody na všech koupacích místech MSK.

Vzhledem k proměnlivému počasí v posledních dnech je možno konstatovat, že kvalita vody na všech sledovaných koupacích místech nepředstavuje zdravotní riziko pro návštěvníky.

Laboratorní vyšetření vzorků vody potvrdilo rozvoj zelených řas, které jsou součástí fytoplanktonu. Sladkovodní zelené řasy nepředstavují přímé zdravotní riziko pro koupající se. Jedná se zejména o - na Bruntálsku: rybník Bohušov; na Novojičínsku : vodní nádrž Údolí mladých, Kletné, Čerťák, Kacabaja; na Frýdecku: Baška, Brušperk, Olešná.

V případě, že v nastávající letní sezóně bude následovat teplé a slunečné počasí po více dnů, jsou pracovníci Krajské hygienické stanice připraveni zvýšit četnost sledování kvality vody pro koupání jak v mikrobiologických a biologických, tak i fyzikálně-chemických ukazatelích.

Vedle možnosti využití koupání na koupacích místech ve volné přírodě (štěrkoviště, rybníky, vodní nádrže), mohou obyvatelé našeho kraje v letních měsících využívat ke koupání areály letních umělých koupališť. Jedná se cca o 57 areálů veřejných koupališť, či zařízení u rekreačních komplexů. S ohledem na skutečnost, že většina těchto zařízení je vybavena systémem úpravy a zdravotního zabezpečení vody, nebyly při prováděných kontrolách zjištěny zásadní nedostatky.

Zveřejněno: 15.7.2005