KHSMSK

Nahrávám...

KHSMSK

KHSMSK

Koupání ve volné přírodě – informace o kvalitě vody – 24. týden

Úvod / Občanům / Koupání ve volné přírodě – informace o kvalitě vody – 24. týden

V tomto týdnu pokračovali pracovníci Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje se sídlem v Ostravě v pravidelném monitorování kvality vody na všech 24 koupacích místech v kraji.

Vyhovující kvalita vody přetrvává i nadále na všech koupacích místech Žermanické a Těrlické přehrady v okresech Frýdek Místek a Karviná, na vodní nádrži Slezská Harta, v lomu ve Svobodných Heřmanicích, rybníku Tvrdkov a nádrži Edrovice na Bruntálsku, na nádržích Stříbrné jezero a Budišov nad Budišovkou v okrese Opava a na koupacích místech Čerťák, Kacabaja, Větřkovice a Vítkovka na Novojičínsku.

Zhoršené senzorické vlastnosti vykazují nádrže Údolí mladých v Bílovci na Novojičínsku, Olešná a Brušperk v okrese Frýdek Místek. Snížená kvalita vody v těchto nádržích je způsobena přítomností zelených řas nebo rozsivek, které však nepředstavují zdravotní riziko pro koupající se.

Ke zhoršení kvality vody došlo v rybníce Bohušov na Bruntálsku a nádrži Baška v okrese Frýdek Místek. Na těchto koupacích místech rozbory prokázaly přítomnost toxických druhů sinic ve vodě. Stanovená množství sice nepředstavují zdravotní riziko pro běžnou populaci, avšak nelze vyloučit vznik zdravotních problémů u některých vnímavých jedinců (děti, alergici, těhotné ženy). Proto doporučujeme těmto skupinám osob zkrácení doby pobytu ve vodě a po koupání se osprchovat pitnou vodou.

Aktuální informace o kvalitě vody ke koupání ve volné přírodě jsou k dispozici zde.

Zveřejněno: 16.6.2011