KHSMSK

Nahrávám...

KHSMSK

KHSMSK

Koupání ve volné přírodě – informace o kvalitě vody – 26. týden

Úvod / Občanům / Koupání ve volné přírodě – informace o kvalitě vody – 26. týden

Pracovníci Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje se sídlem v Ostravě prováděli v tomto kalendářním týdnu v pravidelných odběrech vzorků vody na všech 24 koupacích místech v kraji.

Oproti předchozím odběrům nedošlo v kvalitě vody na jednotlivých sledovaných nádržích k významnějším změnám. V rybníce Bohušov na Bruntálsku a vodní nádrži Baška v okrese Frýdek Místek přetrvává i nadále zhoršená kvalita vody v důsledku přítomnosti toxických sinic. Stanovená množství sice nepředstavují zdravotní riziko pro běžnou populaci, avšak nelze vyloučit vznik zdravotních problémů u některých vnímavých jedinců (děti, alergici, těhotné ženy). Proto doporučujeme těmto skupinám osob zkrácení doby pobytu ve vodě a po koupání se osprchovat pitnou vodou.

Zhoršené senzorické vlastnosti vykazují nádrže Údolí mladých v Bílovci na Novojičínsku, Olešná a Brušperk v okrese Frýdek Místek. Snížená kvalita vody v těchto nádržích je způsobena přítomností zelených řas nebo rozsivek, které však nepředstavují zdravotní riziko pro koupající se.

Kvalita vody na zbývajících koupacích místech je vyhovující.

Aktuální informace o kvalitě vody ke koupání ve volné přírodě jsou k dispozici zde.

Zveřejněno: 30.6.2011